top of page

Hizmetlerimiz

 • Etsy’de ne satabiliriz?
  Etsy’de en çok satılan ürünler genellikle takı, aksesuar, kıyafet, ev dekorasyon ürünleri gibi parçalardır. Bu ürünler eşsiz ve el emeği olduğu için müşteri kitlesi tarafından büyük ilgi görmekte. Etsy de alışveriş yapanların %90’ı birilerine hediye almak için bu platformu kullanıyor. Hediye kategorisinde kaldıkça daha avantajlı olabilirsiniz. Etsy’de arama sonuçlarını en çok ne etkiler? Ürün başlığı ve etiket etkileyecektir. Ancak mağazanızda güven verecek olan mağaza kapak fotoğrafı, logosu ve hakkında kısmında yaptığınız açıklamanızdır. Bunlar çok iyi olmazsa başlık ve etiket kısmı sizi geçici olarak üst sıralara taşır. Bu yüzden başlık ve etiket düzeninden önce önemli olan güven veren ve ikna eden kısımların üzerinde durmak ve geliştirmek. Aslında amacımız Etsy'nin bizi ön sıralarda göstermesi değil, ürünümüze tıklayan müşterilerin fotoğrafları incelemesi açıklamaları okuması ve tabii ki ürünü beğenip sepete eklemesi ve bu şekilde satışın oluşması.
 • Etsy’de mağaza açabilmem için şirket olmak zorunlu mudur?
  Etsy’de satış yapabilmeniz için şahıs firması yada şirket kurma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bireysel olarak satış yapabilirsiniz. Vergi ve ticari süreçler için Türkiye ya da satış yaptığınız ülkenin ticaret hukuki süreçlerini araştırmalısınız.. Etsy de mağaza açmak ücretli midir?  Hayır, Etsy ‘de mağaza açmak için aylık ya da yıllık bir ücret alınmamaktadır. Sadece ürün listeleme başına 1.5 – 2 TL arası bir ücreti bulunmaktadır. (her ürün için 0.20 Usd  + kdv ) Bir ürünü listeledikten sonra 4 ay boyunca ürününüz sitede yayında kalır. Eğer o ürün satılırsa, stoğunuz var ya da yeniden üretme imkanınız var ise, otomatik yenileme seçeneği ile ürününüz yeniden listelenir.
 • Etsy’de fotoğraf ve video neden önemli?
  Bir ürünü satabilmenizdeki en büyük kriter ürünün fotoğraflarıdır. Nasıl ki müşteri mağazaya gittiğinde alacağı ürünü en ince detayına kadar inceleyip ardından karar veriyorsa online alışveriştede bunu yapmak isticektir yani sayfanızı mağazanızın vitrini olarak düşünebilirsiniz, ürün fotoğraflarınızda vitrininizde sergilediğiniz ürünlerdir. Fotoğraflarınızda ve video içeriğinde ürünü her şekilde detaylandırmak müşterinin güvenini kazanmanızı sağlayacaktır.
 • Etsy Nedir?
  Etys, Dünya üzerinde el emeği ile üretilen ürünlerin alıcılarla buluşmasını sağlayan bir e-ticaret sitesidir. Oldukça rağbet gören bu platformda sizde kendi tasarladığınız, veya elinizde bulunan orijinal ürünleri alıcılarla buluşturabilirsiniz.
 • Etsy'de Satışı Yasak Olan Ürünler Hangileridir?
  Alkol, Tütün, Uyuşturucu, İlaç Hayvansal Ürünler, İnsan Artığı Tehlikeli Ürünler: Zehirli, Toplanmış ürünler, Silahlar Nefret Ürünleri: Reklam, Destek ve Övgü İçerikleri Yasadışı Ürünler, Yasadışı Ürün Aktivitesine Teşvik Edici Ürünler ve Yüksek Teknoloji Ürünleri Uluslararası Regülasyonlu Ürünler Pornografi ve Yetişkin Kategorisi Şiddet Ürünleri: Reklam, Destek ve Övgü İçerikleri.
SSS
bottom of page